OP Keski-Suomi painiturnaus Vaajakoski 14.3.2020


Ilmoittautuneita yhteensä: 158

Ilmoittautuneet painijat sarjoittain

Miehet 63kg (4)

Juho Lamberg
Vaajakosken Kuohu

Veeti Laakso
Kotkan Painimiehet

Lauri Karjalainen
Perhon Kiri

Eemeli Rautanen
Viialan Pyry

Miehet 67kg (4)

Erkki Sohlman
Muuramen Yritys

Jere Heinonen
Lahden Ahkera

Miikkael Jansson
Oulun Pyrintö

Aleksi Tuukkala
Ylä-Tikkurilan Kipinä

Miehet 74kg (5)

Riku Suhonen
Vaajakosken Kuohu

Joni Komppa
Seinäjoen Paini-Miehet

Akseli Yli-Hannuksela
Ilmajoen Kisailijat

Leevi Ukkola
Haukiputaan Heitto

Ville Pasanen
Äänekosken Huima

Miehet 82kg (8)

Aapo Viitala
Ilmajoen Kisailijat

Matias Lipasti
Ilmajoen Kisailijat

Petteri Kukkola
Haukiputaan Heitto

Iiro Piippo
Vaajakosken Kuohu

Jere Pasanen
Äänekosken Huima

Riku Pasanen
Äänekosken Huima

Erik Leikkari
Seinäjoen Paini-Miehet

Niko Hynninen
Vuoksenniskan Vesa

Miehet 92kg (5)

Arttu-Petteri Klami
Kotkan Painimiehet

Otto Ketonen
Ilmajoen Kisailijat

Vili Ropponen
Ilmajoen Kisailijat

Riku Liikkanen
Helsingin Haka

Einari Ukkola
Haukiputaan Heitto

Miehet 130kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Pojat 17v 42kg (5)

Saifullah Tebojev
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Joona Tuuri
Seinäjoen Paini-Miehet

Elias Särki
Vuoksenniskan Vesa

Thomas Havia
Vuoksenniskan Vesa

Tatu Mehto
Suolahden Urho

Pojat 17v 45kg (6)

Elmeri Mäntylä
Alavuden Urheilijat

Arnas Samuilis
Alavuden Urheilijat

Tino Korhonen
Lahden Ahkera

Riku Joutsijärvi
Kemin Into

Aapo Holm
Oulun Pyrintö

Eero Törmänen
Kokkolan Kipinä

Pojat 17v 48kg (6)

Dovydas Samuilis
Alavuden Urheilijat

Lauri Perkka
Ilmajoen Kisailijat

Topias Laukkanen
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Rahim Tebojev
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Oskari Pursiainen
Ylä-Tikkurilan Kipinä

Kasperi Kankkunen
Suolahden Urho

Pojat 17v 51kg (6)

Severi Mäenpää
Ilmajoen Kisailijat

Aatu Karjalainen
Perhon Kiri

Veikka Laukkanen
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Leevi Mäkelä
Harjun Woima Jyväskylä

Niklas Salpakari
Vuoksenniskan Vesa

Aleksi Lindeman
Vuoksenniskan Vesa

Pojat 17v 55kg (3)

Eetu Lamberg
Vaajakosken Kuohu

Mico Yli-Savola
Lahden Ahkera

Luka Kajanne
Ylä-Tikkurilan Kipinä

Pojat 17v 60kg (5)

Artturi Kotilainen
Raision Voimamiehet

Viljo Ketonen
Ilmajoen Kisailijat

Otso Lehtonen
Lahden Ahkera

Veeti Tuuri
Seinäjoen Paini-Miehet

Kasperi Kallio
Kokkolan Kipinä

Pojat 17v 65kg (1)

Aleksi Tuukkala
Ylä-Tikkurilan Kipinä

Pojat 17v 71kg (5)

Pyry Mäki-Hakola
Ilmajoen Kisailijat

Juho Takamaa
Ilmajoen Kisailijat

Joonas Perkka
Ilmajoen Kisailijat

Juho Mäki-Jouppila
Ilmajoen Kisailijat

Veeti Kajanne
Ylä-Tikkurilan Kipinä

Pojat 17v 80kg (1)

Petteri Talala
Ilmajoen Kisailijat

Pojat 17v 92kg (1)

Elmer Lappalainen
Kotkan Painimiehet

Pojat 17v 110kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Pojat 13v 32kg (10)

Matvei Veisman
Joensuun Voimailu-Kerho

Artturi Kohtala
Ilmajoen Kisailijat

Jasper Hannula
Heinolan Isku

Niki Niskanen
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Tiitus Karvonen
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Junas Eljurkaev
Jyvässeudun Paini-Ässät

Timur Kulkin
Lahden Ahkera

Eetu Saastamoinen
Kuopion Kisa-Veikot

Otto Luukkonen
Kuopion Kisa-Veikot

Lauri Vaaraniemi
Harjun Woima Jyväskylä

Pojat 13v 35kg (4)

Oliver Anttila
Ilmajoen Kisailijat

Roni Joutsijärvi
Kemin Into

Ukko Korhonen
Vuoksenniskan Vesa

Viljami Törmänen
Kokkolan Kipinä

Pojat 13v 38kg (7)

Juho Takala
Ilmajoen Kisailijat

Vilho Näivä
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Henrik Hänninen
Harjun Woima Jyväskylä

Niku Immonen
Harjun Woima Jyväskylä

Ramin Yousefi
Harjun Woima Jyväskylä

Onni Silvennoinen
Harjun Woima Jyväskylä

Elmeri Hyvönen
Harjun Woima Jyväskylä

Pojat 13v 42kg (11)

Lucas Räty
Joensuun Voimailu-Kerho

Matias Maijala
Kemin Into

Touko Helimaa
Alavuden Urheilijat

Teemu Nårgord
Ilmajoen Kisailijat

Niilo Nurminen
Heinolan Isku

Halgord Ahmadi
Jyvässeudun Paini-Ässät

Samuli Romakkaniemi
Kuopion Kisa-Veikot

Leevi Laine
Ylä-Tikkurilan Kipinä

Taisto Riutta-aho
Harjun Woima Jyväskylä

Otto Huuhtanen
Vuoksenniskan Vesa

Aleksi Salpakari
Vuoksenniskan Vesa

Pojat 13v 47kg (2)

Juuso Takala
Ilmajoen Kisailijat

Sami Kantoluoto
Lahden Ahkera

Pojat 13v 53kg (3)

Otto Pääkkönen
Joensuun Voimailu-Kerho

Onni Myllymäki
Muuramen Yritys

Väinö Mikkonen
Jyvässeudun Paini-Ässät

Pojat 13v +53kg (3)

Daniel Liedes
Lahden Ahkera

Osma Turunen
Liperin Taimi

Antti Härkönen
Harjun Woima Jyväskylä

Tytöt 17v 26kg (1)

Titta Hokkanen
Vaajakosken Kuohu

Tytöt 17v 29kg (2)

Sofia Kovanen
Joensuun Voimailu-Kerho

Pinja Vienola
Jyvässeudun Paini-Ässät

Tytöt 17v 33kg (2)

Minka Pohjalainen
Vaajakosken Kuohu

Aini Hokkanen
Vaajakosken Kuohu

Tytöt 17v 37kg (1)

Adella Kemppainen
Vaajakosken Kuohu

Tytöt 17v 42kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Tytöt 17v 47kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Tytöt 17v 53kg (1)

Sara Rantonen
Harjun Woima Jyväskylä

Tytöt 17v 59kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Tytöt 17v 65kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Tytöt 17v +65kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Karhunpennut 20kg (0)

Sarjassa ei ilmoittautuneita

Karhunpennut 23kg (7)

Roope Saarinen
Heinolan Isku

Aapo Raatikainen
Heinolan Isku

Voitto Näivä
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Sisu Rantonen
Harjun Woima Jyväskylä

Touko Pellinen
Harjun Woima Jyväskylä

Kerttu Laine
Kokkolan Kipinä

Ella Törmänen
Kokkolan Kipinä

Karhunpennut 26kg (5)

Akusti Mäntylä
Alavuden Urheilijat

Veikko Vaaranmaa
Ilmajoen Kisailijat

Roland Lisitsin
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Elias Lehtonen
Viialan Pyry

Kaapo Takkinen
Harjun Woima Jyväskylä

Karhunpennut 29kg (7)

Lenni Koski
Vaajakosken Kuohu

Eino Pölönen
Joensuun Voimailu-Kerho

Eemeli Eklund
Alavuden Urheilijat

Jaakko Huurre
Jyvässeudun Paini-Ässät

Eetu Seppälä
Viialan Pyry

Daniel Kulkin
Lahden Ahkera

Akseli Myllys
Vaajakosken Kuohu

Karhunpennut 33kg (11)

Anton Helenius
Alavuden Urheilijat

Juho Mattila
Alavuden Urheilijat

Matias Paajanen
Alavuden Urheilijat

Roni Laine
Heinolan Isku

Max Nieminen
Jyvässeudun Paini-Ässät

Eelis Hakkarainen
Kuopion Kisa-Veikot

Anton Nikula
Harjun Woima Jyväskylä

Seppo Soikkeli
Harjun Woima Jyväskylä

Akseli Ojansivu
Vaajakosken Kuohu

Aleksi Laine
Kokkolan Kipinä

Niilo Vuolle
Kokkolan Kipinä

Karhunpennut 37kg (9)

Ahti Kurki
Joensuun Voimailu-Kerho

Aaro Kastinen
Joensuun Voimailu-Kerho

Vilho Pölönen
Joensuun Voimailu-Kerho

Leevi Kesäniemi
Alavuden Urheilijat

Onni Paajanen
Alavuden Urheilijat

Aarni Lehto
Heinolan Isku

Miro Viitala
Vaajakosken Kuohu

Joonathan Liimatainen
Vaajakosken Kuohu

Juhana Ranta-Nilkku
Kokkolan Kipinä

Karhunpennut +37kg (7)

Miro Karttunen
Joensuun Voimailu-Kerho

Aleksi Kastinen
Joensuun Voimailu-Kerho

Ilari Kähkönen
Lappeenrannan Työväen Urheilijat

Eetu Lehtonen
Viialan Pyry

Iisakki Iskala
Seinäjoen Paini-Miehet

Eemeli Puurunen
Harjun Woima Jyväskylä

Eetu Pirinen
Harjun Woima Jyväskylä